Мінуси сайтів на "движках" (Wordpress, Joomla тощо)

Давайте розберемося в цьому питанні детальніше і з’ясуємо, чи варто робити сайти на "движках"

Отже, що таке CMS?

 

CMS – це абревіатура англійського терміну Content Management System, що дослівно перекладається як "Система керування вмістом". Говорячи простою мовою, CMS (або як ще часто її називають "движок сайту") – це конструктор, за допомогою якого зробити сайт зможе будь-який школяр, якщо не пошкодує на опанування цього конструктора кілька годин.
Для дизайну сайту використовуються готові шаблони, які, звичайно, можна редагувати під свої потреби, але це робиться дуже рідко. Шаблони найчастіше універсальні, заточені під широкого споживача, тому морочитися, наприклад, із сумісністю кольорів, не потрібно.

 

Для початку назвемо декілька "плюсів" CMS, котрі усіляко розхвалюють фірми, що роблять сайти на "движках", проте в нашій компанії плюсами не вважаються.

 

Це дуже дешево.
Тобто, для створення сайту, наприклад, на Joomla, не потрібно платити величезні гроші розробнику, оскільки система досить проста, щоб все зробити самостійно. Крім того, вона безкоштовна.
– Ми вважаємо, що те, що дешево – означає не якісно.

 

Це швидко.
Створення сайту на CMS займе кілька годин або днів (в залежності від складності сайту) і не потрібно витрачати величезні ресурси на складання плану архітектури сайту, планувати базу даних для сайту, розробляти дизайн тощо.
– Ми вважаємо, що кожен продукт повинен мати унікальний дизайн, власну архітектуру, зроблену під конкретні вимоги конкретного клієнта.

 

Це легко.
Тепер для створення сайту не потрібно бути програмістом. Будь-який школяр в змозі це зробити, просто інтуїтивно натискаючи на кнопки.
– Ми вважаємо, що комерційні проекти мають робити професіонали.

 

Велика кількість розширень, тем, плагінів. 
Наприклад, щоб прикрутити до вашого сайту галерею фотографій, вам достатньо просто пошукати в інтернеті відповідний плагін для вашої CMS, не більше того.
– Але ми знаємо, що клієнт буде спиратися на доступні плагіни, і в більшості випадків буде залежати від того, що є в інтернеті, таким чином обмежувати себе в ексклюзивності.
Крім того, переважно такі плагіни містять в собі віруси, які можуть активуватися навіть через декілька років і шкодити вашому сайту. 
Ми ж робимо такі речі з нуля, персонально під потреби клієнта.

 

CMS популярні.
Це означає, що якщо у вас виникнуть труднощі, то ви завжди зможете знайти людей, які також використовують вашу CMS, і які вже стикалися з такою проблемою. Як правило, таких людей дуже багато, і рішення можуть бути універсальними для всіх.
– Але варто пам’ятати, що саме через популярність CMS їх масово зламують хакери, вони піддаються ураженню вірусами, а в наш час навіть майнерами криптовалют, на що відразу реагують антивіруси ваших відвідувачів.

 

А тепер про мінуси сайтів на "движках".

 

Безпека сайту нижче нуля. 
Як уже було сказано вище, оскільки CMS дуже популярні, їх внутрішню архітектуру знають усі. Це означає, що будь-яка людина знає і бачить наскрізь, як зроблений ваш сайт. Щодня в інтернеті з'являється багато статей, як зламати Joomla або Wordpress, причому для того, щоб зламати сайт, не обов'язково бути хакером: це може зробити будь-яка людина, що вміє користуватися пошуковою системою.

 

Внутрішня структура сайту неоптимізована. 
Наприклад, в Joomla на кожну сторінку створюється кілька копій такої сторінки. Будь-який фахівець з просування сайтів пояснить вам, чому пошукова система не виводить вас в топи, і ви з цим нічого не зробите.

 

Будь-яка зміна може зламати все.
Оскільки у кожної CMS постійно виходять нові версії (і нижче пояснимо, чому), то і всі плагіни і розширення стають дуже залежними від цих версій.
Це означає, що встановивши плагін не тієї версії на свою CMS, ви можете отримати на додачу багато багів або й зовсім зробити сайт неробочим. В подальшому докопатися до причини може бути досить складно.

 

Сайти на популярних CMS дуже не люблять пошукові системи. 
Оскільки пошукові роботи бачать, що ваш сайт створений на популярній CMS, він не сприймає вас серйозно. І це правильно, тому що будь-яка серйозна компанія, яка дбає про процвітання свого бізнесу, не пошкодує грошей на хороший сайт, а сайти на Joomla – це, як правило, або розробка студентів в якості тренування, або сайт умовної маловідомої фірми ФОП "І.Іванов", яка завтра може взагалі не працювати. Більше того, з огляду на періодичні відключення або зараження таких сайтів вірусами, їх тим більше необов'язково просувати.

 

Хочете дізнатися більше?

Напишіть нам